Ulaşım

EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 
HALK SAĞLIĞI ANABİLİM DALI LOKALİZASYONUOtogar'dan ulaşım

Çay Mahallesi ve Alparslan dolmuşları Üniversite Hastanesi önünden geçmektedir. 
Bornova metro durağına giden ESHOT otobüsleri de tercih edilebilir.

Adnan Menderes Havalananı'ndan ulaşım

İzban ve Metro (Hilal Durağı'ndan aktarma ile) iyi bir seçenek olabilir. 
İnilecek durak "Bornova" durağıdır.


ŞEHİR İÇİNDEN ULAŞIM İÇİN:

Bornova Metro Otobüs Hatları

Tüm hatların hareket saatleri ve güzergahları ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

İzmir Metrosu

İzmir Metrosu, Fahrettin Altay – Evka 3 arasında 20 kilometrelik hatta, 17 istasyon ile hizmet vermektedir. Ayrıca Evka 3, Bornova, Halkapınar, Konak İstasyonlarındaki otobüs ve vapur bağlantılı aktarma alanlarıyla da hizmet vermektedir. Ayrıntılı bilgi için...


İZBAN

Aliağa-Cumaovası arasındaki 80 kilometrelik banliyö hattında işletmecilik yapan İZBAN’ın güzergah boyunca 32 istasyonu yer almaktadır. Aliağa-Salhane arası Kuzey aksı, Halkapınar-Cumaovası arası ise Güney aksı olarak anılır.

Alaybey, Karşıyaka, Nergiz ve Şirinyer istasyonları yer altında, diğer tüm istasyonlar ise yer üstünde yer alır. Karşıyaka Tüneli, 3 bin 260 metre uzunluğundadır ve tünel hattının 1.930 metresi kapalı alandır. Şirinyer Tüneli’nin uzunluğu ise 2 kilometredir.
Banliyö sisteminin diğer ulaşım sistemleriyle entegrasyonu sağlamak için güzergah boyunca, Aliağa, Biçerova, Hatundere, Menemen, Ulukent, Egekent, Çiğli, Mavişehir, Salhane, Halkapınar, Kemer, Şirinyer, Semt Garajı, Esbaş, Sarnıç istasyonlarında toplam 15 adet aktarma bulunur.
Yayaların istasyonlara ulaşımına yardımcı olmak ve demiryolunu emniyetli bir şekilde geçmelerini sağlamak için 100’e yakın yürüyen merdivenli, asansörlü alt-üst geçit yer alır. İzmir Banliyö sistemi üzerinde bulunan istasyonlarda; yolcuların ulaşım rahatlığı ve konforu bakımından 100 asansör ile yürüyen merdivenler tesis edilmiştir. Yine yolcularımızın istasyonlara ulaşımını sağlayan alt ve üst geçitlerde 50 adet asansör yer almaktadır. . Ayrıntılı bilgi için...
İZMİR RAYLI SİSTEM ŞEMASI

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder